herb GKS KOWALE 2001
MKS ORKAN RUMIA   GKS KOWALE 2001

2011-04-13, 18:00

Czas spotkania: 60 min.

Nasz wyjazdowy mecz w Rumi był rozgrywany w bardzo niskiej temperaturze (+ 4 st. C). Jeżeli do tego dodamy, że nie mieliśmy żadnego gracza rezerwowego, to nie dziwi fakt iż zdecydowanie przegraliśmy pierwszą połowę 0:6. Zawodnicy gospodarzy byli szybsi i mieli lepiej zorganizowaną grę zespołową. Kilku zawodników Orkana Rumia było o wiele większych i wyższych co sprawiało że z łatwością dochodzili do sytuacji bramkowych, które zamieniali na bramki. Naszych graczy po prostu „zatykało” ze zmęczenia. Niemniej my też mieliśmy w I połowie swoje sytuacje bramkowe i nawet słupek, ale zabrakło nam szczęścia aby zdobyć honorowego gola.

W przerwie meczu trenerzy Krzysztof Bujalski i Mirosław Ławnik zmobilizowali naszych graczy i po przerwie zobaczyliśmy inną drużynę GKS KOWALE 2001. Mimo padającego deszczu, były strzały i zespołowe akcje całej drużyny i wreszcie zaczęły padać dla nas bramki, których w sumie zdobyliśmy 5 (dwie Adrian, dwie Przemek i jedna Oskar). W II połowie cały zespół pokazał charakter i wszyscy walczyli do upadłego. Swoje sytuacje bramkowe też mieli w II połowie : Łukasz, Adam i inni napastnicy, a w obronie rządzili Misiek i Kaspi. W bramce udanie w II połowie bronił Wojtek (między innymi bardzo ładnie obronił rzut karny), ale i jemu oraz innym zawodnikom przydarzyły się mniej udane interwencje. Niemniej za walkę i pokazany w II połowie futbol należą się wszystkim naszym zawodnikom pochwały. Tę część meczu przegraliśmy tylko 5:6, co pokazuje, że potencjał mamy. Na dziś niestety nie mamy jeszcze takich umiejętności, aby na tym poziomie grać cały mecz, ale z czasem powinno być tylko lepiej.