statystyki szczegółowe

Aktualności

GKS KOWALE - OZEŁ TRĄBKI WIELKIE 6:2 (4:1)

• autor: KK.KOWALE2001, 2014-06-07 11:00

W sobotę 07.06.2014 r. na boisku w Kowalach odbył się mecz ligowy GKS KOWALE 2001 - ORZEŁ TRĄBKI WIELKIE 6:2 (4:1).

W sobotę graliśmy przy pięknej słonecznej pogodzie. Od samego początku zaatakowaliśmy i z każdą minutą było coraz groźniej pod bramką Orła. Wynik meczu otworzył (staje się to już regułą - brawo !!!) w 5 minucie na 1:0 Patryk Schmidtke, który mocnym strzałem z woleja pokonał bramkarza rywali, po akcji Łukasza Kowalskiego.  W I połowie strzelaliśmy gole co 5 minut, a więc ... w 10 minucie po akcji Łukasza Szypowicza drugiego swojego gola na 2:0 strzelił Patryk Schmidtke. Niestety w 15 minucie było już 1:2 po kontrze i błędzie w kryciu Kuby Hasiaka, który jako ostatni zawodnik nie upilnował napastnika gości i ten strzelił nie do obrony. W 20 minucie było już jednak 3:1 po golu Patryka Gabrukiewicza i prostopadłej asyście od Łukasza Szypowicza. I połowę zakończyła najładniejsza akcja meczu, w której Patryk Gabrukiewicz w okolicach połowy boiska otrzymał podanie od Przema i zrobił samotny rajd pomiędzy rywalami, strzelając pewnie gola na 4:1. Gdyby nie koszmarny błąd w obronie przy straconej bramce (po jedynej kontrze rywali), można by uznać, że była to jedna z najlepszych połów drużyny GKS KOWALE 2001 w całym sezonie 2013/2014. Bardzo dużo było akcji piłką na 1-2 kontaktów, ładnie funkcjonowały skrzydła i była gra zespołowa. Cieszyła też dobra forma obu Patryków, którzy pokazali że można od razu na 100% wejść w mecz i zagrać bardzo dobre 30 minut.

W II połowie nie wyglądało to już tak ładnie. Nadal atakowaliśmy i stwarzaliśmy okazje, ale gra już się nie kleiła. Sporo ożywienia na prawym ataku wniósł Karol Jesionowski (nasz najlepszy zawodnik w tym meczu), który kręcił co róż obrońców Orła i pokazał kilka rajdów zapierających dech trenerów i kibiców - brawo !!!!. Po drugiej lewej stronie ataku dobry mecz rozgrywał też Gracjan Walerzak, który w 38 minucie podał do Przemka Bosia i było 5:1. W 45 minucie było już 6:1 aole i w 58 minucie strzelili gola na 2:6 po ładnej zespołowej akcji pokazując swojemu trenerowi i kibicom że mają potencjał i serce do walki - duże brawa !!!

Potem już tylko była radość z kolejnego zwycięstwa przybliżającego drużynę GKS KOWALE 2001 do Pomorskiej Ligi Juniorów (zostały jeszcze tylko dwa kroki)  i ... tradycyjne lody w biedronce.

Zawodnikiem meczu trenerzy wybrali Karola Jesionowskiego - gratulacje !!!!

Zawodnicy wystawieni do gry przez trenerów Tomka i Maćka w meczu z Orłem : Kuba Michałowski, Jakub Łapiński, Patryk Schmidtke (2 gole), Marcin Koselski, Oskar Kardaś, Jakub Hasiak, Gracjan Walerzak, Przemek Boś (2 gole), Łukasz Szypowicz, Łukasz Kowalski, Patryk Gabrukiewicz (2 gole), Karol Jesionowski, Dawid Dymowski, Michał Kloskowski i Mateusz Jabłonka.