statystyki szczegółowe

Aktualności

Jaguar Gdańsk - GKS KOWALE 0:1 (0:1)

• autor: KK.KOWALE2001, 2014-05-28 18:45

W dniu 28.05.2014 r. na boisku w Gdańsku-Kokoszkach (z weryfikacją) odbył się powtórzony przez PZPN mecz ligowy JD1 gr, II JAGUAR GDAŃSK - GKS KOWALE 2001 który zakończył się wynikiem 0:1 (0:1).

Mecz rozpoczął się z 30 minutowym opóźnieniem ... bo nie dojechał sędzia i za zgodą obu drużyn mecz sędziował (bardzo dobrze)  jeden z sympatyków Jaguara posiadający uprawnienia PZPN.

Taka sytuacja oraz bardzo zimna pogoda i silny wiatr spowodowały, że od samego początku toczył się zacięty mecz i były to "piłkarskie szachy". Obie drużyny były dobrze ustawione taktycznie i realizowały zalecenia trenerów. W I połowie drużyna GKS KOWALE grała z wiatrem i była stroną dominującą stwarzając kilka niezłych sytuacji bramkowych, ale zawodziła skuteczność albo bardzo dobrze bronił bramkarz Jaguara. Zawodnicy gospodarzy ograniczali się w tym okresie do groźnych kontr. Decydująca akcja meczu rozegrała się w 29 minucie. Z rzutu rożnego Przemek Boś precyzyjnie dośrodkował do Patryka Gabrukiewicza, który wbiegając w pole karne z woleja strzelił mocno obok słupka "złotą bramkę" i było 0:1.

W II połowie stroną dominującą byli zawodnicy Jaguara dążący "z wiatrem" do wyrównania. Kilka razy było bardzo gorąco pod naszą bramką, ale albo bardzo dobrze i pewnie bronił Kuba Michałowski (miał kilka cudownych interwencji), albo udanie i pewnie interweniowali nasi obrońcy Marcin Koselski, Oskar Kardaś i Patryk Schmidtke (mający dziś bardzo dużo walki z napastnikami), albo  strzały gospodarzy były niecelne albo uratował nas słupek (po strzale Buli w 40 minucie). Nasza gra w II połowie ograniczała się do wyprowadzania szybkich kontr. Nasi dużo walczący i biegający napastnicy Przemek Boś, Łukasz Kowalski i Łukasz Szypowicz grali dziś bardzo dobrze i stwarzali zagrożenie pod bramką rywali, póki mieli siły. Również nasi pomocnicy Patryk Gabrukiewicz, Kuba Hasiak, Gracjan Walerzak i Oskar Sokołowski grali skutecznie i ofiarnie konstruując wiele akcji ofensywnych i z poświęceniem walczyli w obronie. Swój udział w końcowy sukces wnieśli też nasi zawodnicy rezerwowi i kontuzjowani (kapitan i 2 bramkarze) dopingując i wspierając zmęczonych meczem i walką kolegów. W II połowie mieliśmy też kilka sytuacji bramkowych, ale brakowało już sił i skutecznego wykończenia akcji. Z czasem coraz więcej luzu pozostawiliśmy w środku boiska zawodnikom gospodarzy, którzy z każdą minutą coraz mocniej nas atakowali, ale zabrakło im szczęścia, czasu i skuteczności na strzelenie wyrównującego gola.

Mecz zakończył się naszym minimalnym zwycięstwem, bo cała drużyna GKS KOWALE 2001 zagrała jak jedna wielka walcząca drużyna. Nasi zawodnicy przy dopingu licznej rzeszy naszych kibiców wspomagali się wzajemnie na boisku i bardzo skutecznie realizowali taktykę wskazaną im przed meczem przez naszych trenerów Maćka i Tomka, którzy dodatkowo zmotywowali też naszych zawodników, co przyniosło wspaniały efekt końcowy.

Po końcowym gwizdku sędziego była radość : zawodników, trenerów i kibiców GKS KOWALE i obiecane lody w biedronce w Kowalach.

Duże brawa dla Wszystkich zawodników obu drużyn za pokaz ładnego futbolu, sportowej walki i niezłych umiejętności techniczno-taktycznych !!!!

Zawodnicy GKS KOWALE 2001 desygnowani do gry w meczu z Jaguarem przez trenerów Maćka i Tomka : Kuba Michałowski, Patryk Schmidtke, Marcin Koselski, Oskar Kardaś, Jakub Hasiak, Gracjan Walerzak, Łukasz Szypowicz, Przemek Boś, Łukasz Kowalski, Patryk Gabrukiewicz (1 gol) i Oskar Sokołowski.

Zawodnikami meczu nasi trenerzy wybrali : Patryka Gabrukiewicza i Przemka Bosia - gratulacje !!!!