statystyki szczegółowe

Aktualności

GKS KOWALE - PORTOWIEC 5:1 (1:1)

• autor: KK.KOWALE2001, 2014-04-26 11:00

W sobotę 26.04.2014 na boisku w Kowalach odbył się mecz ligowy GKS KOWALE 2001 - PORTOWIEC GDAŃSK 5:1 (1:1).

Przy pięknej, słonecznej pogodzie, od samego początku przejęliśmy inicjatywę w meczu. Dużo atakowaliśmy i co róż pod bramką Portowca dużo się działo.  Niespodziewanie mogliśmy uzyskać gola po strzale w słupek obrońcy gości. W 5 minucie rajd lewym skrzydłem wykonał Gracjan i ładnie wycofał piłkę do nadbiegającego Patryka Schmidtke który mocnym strzałem zdobył pierwszego gola i było 1:0. Kolejne minuty to nasze ciągłe ataki, ale brakowało skuteczności i celnych podań na zakończenie akcji . Niestety około 20 minuty straciliśmy gola na 1:1 po jedynej w tej połowie kontrze drużyny gości. W końcówce znowu zaatakowaliśmy ale brakowało szczęścia (strzał w poprzeczkę).

II połowa była już bardziej udana. Po kilku minutach było 2:1 po golu Przemka Bosia, który przechwycił podanie obrońcy do bramkarza i przy pomocy poprzeczki zdobył swojego gola. Potem nasze ataki się nasiliły. Niestety zabrakło szczęścia przy 2 strzałach Marcina i przy wolnym który strzelał Przemo. Mieliśmy mecz pod kontrolą i dużą przewagę w polu, a kolejne gole były tylko kwestią czasu. Dużo akcji przeprowadzaliśmy prawą stroną wykorzystując bardzo dobrą grę Łukasza Szypowicza. Piorunująca była końcówka meczu. W 55 minucie po rzucie rożnym pięknego gola strzałem głową w samo okienko strzelił Marcin Koselski i było 3:1. W 58 minucie gola na 4:1 strzelił Kuba Hasiak, który zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Wynik meczu na 5:1 ustalił ładnym strzałem z woleja debiutujący w tym meczu w naszych barwach Adam Piwnicki, który miał istne „wejście smoka” – brawo !!!

Cieszą zdobyte pewnie 3 punkty i gra ofensywna drużyny GKS KOWALE 2001.

Martwią błędy w obronie i słabsza skuteczność, ale nad tym można popracować na treningach.

W meczu trener Tomasz Czajko korzystał z następujących zawodników drużyny GKS KOWALE 2001 : Kuba Michałowski, Jakub Łapiński, Mikołaj Kustusz, Marcin Koselski (1 gol), Patryk Schmidtke (1 gol), Michał Kloskowski, Gracjan Walerzak, Jakub Hasiak (1 gol), Oskar Kardaś, Dawid Dymowski, Oskar Sokołowski, Łukasz Szypowicz, Karol Jesionowski, Michał Weber, Przemek Boś (1 gol), Łukasz Kowalski i Adam Piwnicki (1 gol).

Zawodnikiem meczu trener wybrał Łukasza Szypowicza - gratulacje !!!!