statystyki szczegółowe

Aktualności

Kaszubia Kościerzyna - GKS KOWALE 0:2 (0:1)

• autor: KK.KOWALE2001, 2014-04-05 16:00

W dniu 05.04.2014 r. na boisku w Kościerzynie przy ładnej pogodzie odbył się mecz ligowy PLJ JD1 gr. II pomiędzy drużynami KASZUBIA KOŚCIERZYNA - GKS KOWALE 2001 0:2 (0:1).

Od początku meczu to my byliśmy stroną atakującą, a rywale z Kościerzyny umiejętnie się bronili. W 7 minucie Przemek strzelił w poprzeczkę. Było dużo ataków lewą stroną gdzie dobrze grał Gracjan Walerzak, którego strzały i dośrodkowania były bardzo niebezpieczne (kilka razy on sam był bliski strzelenia gola). Zrobiliśmy też kilka akcji prawą stroną i środkiem, jednak nie było precyzji rozegrania. Na bramkę rywali strzelał też Oskar Kardaś, ale brakowało mu dokładnego wykończenia akcji. Dopiero w 26 minucie było 0:1 po precyzyjnym strzale Przemka Bosia, który wykończył ładną akcję Łukasza Szypowicza, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku.

W II połowie graliśmy z wiatrem i była to zdecydowanie lepsza nasza połowa. W 36 minucie minimalnie niecelny strzał na bramkę rywali oddał dużo biegający Kuba Hasiak. Kolejnym sygnałem do ataku był atomowy strzał w górne okienko Patryka Schmidtke w 49 minucie po którym tylko ładna parada bramkarza spowodowała że nie padł kolejny gol dla drużyny GKS KOWALE 2001. Co się odwlecze to ... w 53 minucie rzut wolny z okolic połowy boiska wykonywał Hasialdo, o piłkę skutecznie powalczył Michał Kloskowski który zaliczył asystę i Przemek wbił piłkę do pustej bramki z metra i było 0:2. W końcówce meczu kilka bardzo ładnych i szybkich akcji po prawej stronie przeprowadził Oskar Sokołowski. Odnotować też można fakt iż cały mecz bardzo skutecznie i pewnie grał nasz blok obronny (szczególnie Marcin Koselski)  i obaj bramkarze (którzy nie mieli dziś za dużo pracy), a zagrożenie nasi rywale stwarzali tylko po rzutach wolnych bitych w pobliżu naszej bramki. W końcówce Misiu oddał jeszcze groźny, minimalnie niecelny strzał z daleka i sędzia zakończył ten mecz, w którym bardziej od zawodników denerwowali się na naszą grę trener Maciek i nasi kibice, którzy licznie przybyli do Kościerzyny. Cieszą zdobyte pewnie 3 punkty, brawa dla całego zespołu GKS KOWALE 2001 za włożoną walkę i pochwała tym razem dla zmienników (Łukasza Sz., Michała K. i Oskara S), którzy mimo że grali mało, oprócz asyst bramkowych wnieśli sporo ożywienia naszych akcji i byli tym właściwym uzupełnieniem kolegów z drużyny którzy dłużej walczyli z Kaszubią Kościerzyna na boisku. Brawa też dla Przemka za 2 strzelone gole (ale więcej uważać musi na spalone). Widzę postęp w grze drużyny GKS KOWALE 2001 na wiosnę i niech tak idzie dalej - liderów tabeli rywale powinni się  zawsze obawiać !!!!

Zawodnicy GKS KOWALE 2001 grający w meczu z Kaszubią :  Jakub Łapiński, Kuba Michałowski, Mikołaj Kustusz,  Marcin Koselski, Łukasz Kowalski, Jakub Hasiak, Oskar Kardaś, Przemek Boś (2 gole), Gracjan Walerzak, Patryk Schmidtke, Damian Szymczak, Oskar Sokołowski, Michał Kloskowski i Łukasz Szypowicz.